Pozrite si nórsky animovaný film Zúrivec

Nórsky animovaný film (so slovenskými titulkami) Zúrivec je využívaný v práci pri prevencii domáceho násilia a pre prácu s osobami ohrozenými násilím v rodine alebo osobami, ktoré sa dopúšťajú násilia. Zúrivec zachytáva domáce násilie očami malého chlapca Bója, pomáha pochopiť pocity dieťaťa a prináša tak novú perspektívu v nazeraní na násilie v rodine

Deti často nevedia, čo je násilie a myslia si, že zaň nesú vinu. Vďaka filmu môžu deti lepšie pochopiť násilie odohrávajúce sa v rodine a vnímajú, že v takejto situácii nie sú samy. Film Zúrivec ponúka priestor na reflexiu a otvorenie témy domáceho násilia z rôznych pohľadov.

Zúrivec prináša jasné posolstvo pre všetkých, ktorí zažili alebo zažívajú násilie: Nie ste v tom sami. Nie je to vaša vina. Môžete sa zveriť niekomu, komu dôverujete. Násilie je možné zastaviť.

Ako vznikol film Zúrivec? Ako s filmom pracovať? Deti a domáce násilie… a ešte oveľa viac sa o filme na dozviete na jeho rovnomennej stránke.

Film Zúrivec v médiách

Voxpot.cz: Lidé s násilím žít nechtějí, v tom je naděje, říká psycholožka Barbora Jakobsen

Deník.cz: Máte doma násilníka? Česko po vzoru Norska rozšíří bezplatné terapie

Aktuálně.cz: Sprostě jí nadával a pak s ní mrskl o zem. Sami jdou na terapii, stíhá je ale stigma

Deník N: „Zbil jsem svoji ženu, napadl jsem syna, pomůžete mi?“ I s těmito slovy k nám klienti přicházejí, říká psycholožka

iDnes.cz: Nebuď Zuřivec. Film ukazuje pachatelům domácího násilí, čeho se dopouští

Respekt: Násilí se často dopouštějí lidí, kteří se cítí bezmocní


%d blogerom sa páči toto: