Výzva pre umelkyne na podporu práv žien

Vážené aktivistky výtvarníčky,

Aliancia žien bola organizáciou WAVE pozvaná, aby sa zapojila do tejto výzvy. Prijmite preto aj vy pozvanie do výzvy o umelecké diela propagujúce práva žien, ktorú v rámci kampane STEP UP! Spúšťa medzinárodná organizácia WAVE (Women Against Violence Europe).

WAVE je európskou sieťou ženských organizácií, ktorá sa zameriavajú na odstránenie násilia páchaného na ženách a deťoch. Bola založená v roku 1994 a teraz sa skladá z viac ako 150 členských organizácií.

Step UP!   je celoeurópskou kampaňou siete WAVE, ktorá podporuje úsilie zamerané na zastavenie násilia páchaného na ženách, zvyšuje informovanosť o tejto oblasti a chráni tie, ktoré prežili násilie páchané na ženách a dievčatách.

Už tretí rok spúšťame súťaž o umelecký motív na potlač našich plátenných tašiek.

Ak ste grafičkou, ktorá sa venuje sociálne angažovanému umeniu a zároveň sa snažíte iniciovať pozitívnu zmenu v spoločnosti, chceli by sme vás pozvať, aby ste sa zúčastnili našej výzvy!

Vyzývame vás, aby ste sa prihlásili a poslali svoje vízie a  interpretáciu inšpiratívnej ženy, okamih v jej každodennom živote, jej hrdinské okamihy … čokoľvek nájdete inšpiratívne v živote ženy vhodné na umelecké stvárnenie.

Vaša žiadosť by mala pozostávať z:

  • umeleckého diela, odovzdaného ako súbor PDF (v prípade viacerých príspevkov od tej istej umelkyne ich odošlite ako samostatné súbory PDF), ktoré sú vhodné pre techniku ​​jednofarebnej sieťotlače (rozlíšenie 300 dpi) na adresu office@wave-network.org;
  • vášho krátkeho životopisu; uveďte svoje kontaktné údaje a príslušné odkazy na sociálne médiá (Instagram, Facebook, webovú stránku atď.), prostredníctvom ktorých propagujete svoju prácu,
  • sken podpísaného krátkeho vyhlásenia, ktoré sieti WAVE umožní používať vaše kresby ako motív plátennej tašky pre rok 2020 a propagovať ho prostredníctvom siete WAVE a Step Up! kampane v rokoch 2020 – 21. Vaše autorské práva budú plne rešpektované a vaše duševné vlastníctvo bude plne chránené.

Táto výzva neobsahuje žiadne obmedzenia ohľadne veku, avšak  uchádzačky mladšie ako 18 rokov by mali mať písomný súhlas s podpisom svojich rodičov.

Vybraná umelkyňa:

  • získa cenu 300 EUR,
  • jej umelecké dielo bude vytlačené ako motív na plátenných taškách siete WAVE 2020, ktoré budú propagované a distribuované prostredníctvom kanálov WAVE Network,
  • dostane 10 tašiek s potlačou svojho víťazného motívu.

Umelkyne sa do vývy môžu prihlásiť od 1. mája do 15. júla 2020.

Kampaň STEP UP! a sieť WAVE oznámia výsledok  do 31. augusta 2020.

Kontakt: office@wave-network.org

Web: https://www.wave-network.org/

 

QR kód pre stránku WAVE s originálnou výzvou :

QR kód výzvy

Advertisement
%d blogerom sa páči toto: