AVON Foundation for Women udelila grant Aliancii žien Slovenska.

 Spoločnosť AVON Cosmetics v rámci projektu AVON proti domácemu násiliu a jeho ambasádorky Daniely Peštovej odovzdala darovací šek na grant vo výške 60.000 USD Aliancii žien Slovenska. Finančné prostriedky budú použité na aktivity a projekty zamerané na boj proti domácemu násiliu na Slovensku.

Daniela Peštová, ambasádorka projektu AVON proti domácemu násiliu, ktorý bol založený v roku 2008, odovzdala na tlačovej konferencii do rúk zástupkyne mimovládnej organizácie Aliancie žien Slovenska – pani Daši Malíkovej darovací šek na grant vo výške 60.000 USD. Finančné prostriedky poskytla AVON Foundation for Women (AVON nadácia pre ženy) a sú určené na podporu projektov orientovaných na pomoc obetiam domáceho násilia. Aliancia žien je jedna z desiatich mimovládnych organizácií na svete, ktorej AVON Foundation for Women udelila grant v roku 2012.

V roku 2012 pokračuje AVON s aktivitami projektu AVON proti domácemu násiliu. Už v marci 2012 sa bude konať okrúhly stôl na tému domáceho násilia s odborníkmi na túto problematiku.

AVON proti domácemu násiliu

Projekt AVON proti rakovine prsníka vznikol v roku 2008. Jeho cieľom je ukázať mnohým ženám cestu z ťažkej životnej situácie. Týmto spôsobom chce spoločnosť AVON aj naďalej zlepšovať postavenie žien v spoločnosti a prispieť k zlepšeniu informovanosti o problematike domáceho násilia páchaného na ženách.

Napĺňať ciele projektu pomáha tiež jeho ambasádorka – Daniela Peštová spolu s partnerkou projektu – Alianciou žien Slovenska.

Súčasťou projektu je aj získavanie finančných prostriedkov predajom špeciálnych symbolov „Odhodlania“. Symboly je možné zakúpiť si prostredníctvom AVON Lady/AVON Gentleman, alebo prostredníctvom e-shopu na stránke www.avonprotidomacemunasiliu.sk, kde získate aj viac informácií o projekte.

AVON Foundation for Women je najväčšou firemnou charitatívnou nadáciou orientovanou na zlepšenie postavenia žien v spoločnosti a zlepšenia podmienok ich života i zdravia, ktorá bola založená v roku 1955. Do dnešného dňa darovala na najpálčivejšie problémy týkajúce sa žien viac ako 860 miliónov USD v 50 krajinách sveta. V súčasnosti sa sústredí najmä na problematiku domáceho násilia prostredníctvom projektu AVON proti domácemu násiliu a na ochorenie rakoviny prsníka prostredníctvom projektu AVON proti rakovine prsníka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s